Kalevan nuorisotila Häkissä 18.2. maanantaina klo 15-21 3-9 -luokkalaiset voivat skabailla pariCUP:in merkeissä ja pelailla lautapelejä. Sään salliessa toimintaa on myös ulkona, joten varauduthan lämpimiin vaatteisiin. Tarjolla on lämmintä kaakaota. Tiistaina klo 15-21 toimintaa jälleen 3-9 -luokkalaisille. Takkamakkaran paistamisen lomassa tuunataan t-paitoja UFF:in johdolla. Talviloman aikana Pikku-Häkki on tauolla.
Keskustan nuorisotila Areenan talviloma käynnistyy perjantaina 15.2. seiskojen discolla klo 18-22 ja jatkuu lauantaina 16.2. leffaillalla klo 19.30-21. Sunnuntaina vuorossa on pingisturnaus klo 16-20. Perinteistä NuortenYötä vietetään keskiviikon ja torstain välisenä yönä klo 18-08. Illan ja yön aikana on luvassa monipuolista ohjelmaa sekä nuorisopalveluiden tarjoama lämmin ateria sekä aamukahvi/tee. Iltakymmenen jälkeen alle 18-vuotiailta huoltajien suostumus kirjallisena. Tila on avoinna myös viikonloppuna, lauantaina 23.2. UFF-pajalla tuunataan t-paitoja ja painetaan pinssejä ja sunnuntaina kisataan jälleen pingiksen parissa.
Savion nuorisotila Elzulla tuunataan maanantaina 18.2. klo 15-21 UFF:n johdolla t-paitoja. Tiistaina tilan valtaa kaikenikäisten Elzu All Stars -turnaus, jossa kisaillaan vaihtuvissa lajeissa huikeista palkinnoista. Tarjolla on myös pientä purtavaa. Lomaviikon päätteeksi sunnuntaina 24.2. Elzu on auki klo 16-20.